Nejlepší adventní kalendáře pro rok 2019

I když tomu letošní počasí příliš nenasvědčuje, alespoň zkracující se dny nás upozorňují, že se Vánoce blíží mílovými kroky – přesně za týden nás čeká první adventní neděle.

Třpytící se světla, cingrlátka a vůně teplé skořice v nás za nedlouho začnou vyvolávat ten známý pocit, který nás uprostřed zimy hřeje v podbřišku. Ještě radostněji a nedočkavěji však Vánoce prožívají naše děti. Adventní kalendář je proto skvělým způsobem, jak jejich nadšení v tomto magickém období znásobit.

Každá rodina má svoje vlastní tradice, a tak se někde adventní kalendáře rozdávají již 1. prosince a jinde se čeká na Mikuláše (přiznejme si, že možnost otevřít hned pět okýnek naráz má také svoje kouzlo). Dnes se naštěstí nemusíme spokojit jen s „obyčejnými“ čokoládovými kalendáři, ale můžeme sáhnout i po těch, které děti rozvíjejí nebo učí – ty navíc můžete používat každý rok nebo je poslat dál.

Kouzelný kalendář – Jostein Gaarer

Malý Jáchym každý den najde za okýnkem zvláštního adventního kalendáře jednu kapitolu příběhu o Elisabet Hansonové, která se žene za oživlou ovečkou z hračkářství. Při své cestě se putuje přes Evropu až do Betléma, kde se stane svědkem narození Ježíška. Jáchym se spolu se svou rodinou pokouší zároveň odhalit informace o záhadném květináři, který kalendář vyrobil, i o Elisabeth, která zmizela beze stopy před mnoha lety.

V této dech beroucí knížce o 24 kapitolách se děti seznámí s původem Vánoc. Najdete ho i ve formě audioknihy.

Karmelitánské knihkupectví, 251 Kč

Stavebnice Betlém

Dřevěná sada sestávající z 24 dílků, které společně vytvoří jedinečný Betlém. Každý den si můžete jeden dílek nabarvit či vymalovat, nebo jen zavěsit. Na Štědrý den bude mít vaše dítko hotový celý Betlém, který se bude vyjímat u stromečku.

Fler, 399 Kč

Leporelový

24 leporel s příběhy o Jankovi a Aničce, básničkami či koledami vám i vašim dětem zpříjemní čekání na Štědrý den. Kalendář navíc můžete koupit i v anglické mutaci.

Meander, 628 Kč

Vybarvovací

24 ručně kreslených obrázků si můžete zdarma stáhnout na webu Učit nebo neučit. Den za dnem pak ubíráte po jednom obrázku, až se dostanete k tomu štědrovečernímu.

Učit nebo neučit, zdarma

Ovocný

I s kalendářem plným ovoce můžete udělat spoustu radosti. V tomto kalendáři najdete čistě ovocné tyčinky bez přidaného cukru i konzervantů.

Krása a zdraví, 189 Kč

Čokoládový

A pokud přeci jen toužíte po klasickém čokoládovém kalendáři, sáhněte třeba po tom ze surovin s certifikátem BIO od britské společnosti Moo Free.

Vegan obchod, 239 Kč

DIY

Kdo jiný zná vaše dítě tak dobře jako vy. S pomocí 24 sáčků tak můžete vyrobit svou vlastní verzi adventního kalendáře – s dobrotami a hračkami, které vaše dítě skutečně ocení.

Pro dospěláky

A kdo říká, že adventní kalendáře jsou pro děti? S Adventní sadou čajů od Sonnentoru si můžete čekání na Vánoce zpříjemnit i vy. Kromě ručně skládané krabičky 24 lahodných biočajů na vás každý den čeká i básnička.

Sonnentor, 115 Kč

Adventní kalendář naruby

Pokud se vaše děti rády dělí (nebo byste je to rádi naučili), můžete využít i takzvaný adventní kalendář naruby. V čem spočívá? Každý den adventu vložíte do zvláštní krabice jednu věc, kterou naopak uděláte radost někomu jinému.

Ať už to bude zachovalé oblečení či hračky pro děti, které nemají v životě takové štěstí jako to vaše, nebo krmivo a dobroty pro mimolidská zvířata ve vybraném útulku či azylu, dobrý skutek nebude zapomenut. Jen máloco totiž hřeje jako solidarita.

“Obrácený” adventní kalendář
Adventní kalendář pro zvířata
Krabice od bot